Už používáte na vašem Webu "Feedy"?


Pokud ano, výborně. Pokud ne, je nejvyšší čas začít chytat rozjetý vlak.

A. Co to je ty Feedy? ... nejprve si zdarma stáhněte Bizz(TM) FeedLiner

  Instalace této aplikace na Váš počítač, připojení k Internetu a přečtení prvních aktualit publikovaných prostřednictvím RSS a XML Feedů největšími českými a světovými vydavatelstvími je učitě ta nejjednodušší cesta, jak se s Feedy seznámit a zjistit jejich výhody pro hlídání, sledování a čtení aktuálních informací na Internetu.

  Majitelé webových serverů naopak ocení, jak jednoduché je prostřednictvím Feedů upozornit své "zákazníky" na cokoliv, co se na jejich serverech objeví nového.

B. Zvažte výhody a možnosti, které přináší spolupráce Bizz(TM) FeedLineru
              a internetového prohlížeče a využijte je.

  Jsou-li vám jasné výhody, které má použití Bizz(TM) FeedLineru pro hlídání, sledování a čtení zajímavých aktuálních informací oproti samotnému Internetovému prohlížeči, promyslete, k čemu všemu by se u vás daly Feedy využít.
C. Kontaktujte svého dodavatele internetových aplikací a začněte publikovat
              ve vašem oboru své vlastní Feedy

D. Zařaďte své Feedy do mezinárodního katalogu FeedAtlas.com

  Pošlete nám adresy všech svých Feedů. Zařadíme je do našich adresářů, které jsou dostupné nejen na Webu ale současně jsou integrovány do všech našich nástrojů systému Bizz(TM) Feeds, a tak jsou i okamžitě k dispozici všem potenciálním zájemcům o vaše informace.

 

Proč k Webu ještě nějaké Feedy, XML a RSS?


Vždyť už máme na Internetu svoje stránky, copak to nestačí ?

Proč ... ?
  Protože počet Webových serverů a adres roste takovým tempem, že běžný uživatel pohybující se po Internetu prostřednictvím fulltextových vyhledávačů má dnes k dispozici už tolik odkazů, že není schopen je ani prohlédnout, natož navštívit. Navíc podstatným zádrhelem rozhodování, na které stránky se vydat, je i to, že z vyhledaných odkazů nelze předem odhadnout ani aktuálnost stránek ani kvalitu jejich obsahu. A proto nezbývá, než si hodit korunou ... a hledat a zkoušet .. a to stojí čas a mnohdy i pořádné nervy.
  Co s tím? .... proto jsou tu ty Feedy !

Aha, a co to teda jsou ty Feedy, XML a RSS ... ?

  Žádná velká věda. S nadsázkou lze říct, že jako každá kniha má svůj obsah a zdá se nám to už po léta samozřejmé, pro Webové servery je to žhavá novinka a říká se tomu RSS. Aby to ale nebylo zase tak úplně jednoduché, soubor ve kterém je to RSS se nevytváří v textové formě ani v HTML, ale ve formě zápisu pro přenos dat mezi počítači nazývané XML. Proto na některých serverech najdeme knoflík nebo odkaz na RSS, na jiných zase XML a na některých je dokonce obojí.

  Pro nás je ale důležité, že se pod těmito zkratkami skrývá principielně totéž, tj: Soubor, umístěný na webovém serveru, který má standardizovaný formát a ve kterém, vždycky když si ho stáhneme, najdeme informace o tom, co je na daném webovém serveru nového. Protože se tyto soubory nevyhledávají a nezobrazují jako Webové stránky, ale z webových serverů se stahují a čtou nástroji, které to umí (tzv. RSS čtečky nebo čtečky Feedů) a které tak vlastně jakoby plní informacemi, říká se těmto souborům Feeds česky Feedy :-).

No a v čem je ten zázrak ... ?

  V tom, že se ti, kdo denně vydávají největší množství aktuálních informací dokázali domluvit a používají pro vytváření souborů s jejich obsahy nebo upoutávkami na ně jeden jediný, a tudíž dnes již téměř standardní formát.
  Když se podařil tento první krok, mohou nastoupit automatizované nástroje, které mohou samy Feedy číst a za své uživatele procházet všechny servery (tzv. RSS čtečky nebo také čtečky Feedů).
  Chytřejší čtečky dokáží informace nejen číst, ale i dále třídit, přebírat a prohledávat tak, že jejich uživatel může mít stále k dispozici úplný přehled o tom, co se kde na Internetu objeví nového, případně o všem, co ho zajímá. Na druhé straně, informace, kterých se na Internetu denně rodí miliony a nás nezajímají, (a těch je bohužel většina) ty čtečka elegantně eliminuje a zbytečně nás s nimi neobtěžuje.

  Takže když to shrneme, pokud ne zázrak, tak minimálně významný
  pokrok je tu hned dvojí:

  1. Po dnes už přece jen letitém Webu a ještě starším e-mailu
   se na Internetu začínají prosazovat technologie, které umožňují
   těm, kdo informace nabízejí ... samozřejmě především komerčním subjektům...
   je bez omezení publikovat, a těm co je vyhledávají, si zvolit, co je zajímá
   a průběžně tyto informace sledovat. Takže můžeme doufat, že právě díky
   Feedům dojde strašidlu SPAMu brzy dech.

  2. Uživatelé budou již brzy konečně moci začít sledovat Weby už nikoliv jen
   podle zkusmo zjištěných a tudíž i draze zaplacených "dobrých"
   a "špatných" a každopádně nezapamatovatelných adres, ale podle
   druhu nabízených informací, jejich aktuálnosti a kvality obsahu.

Jak to funguje ... ?

  A/ Na Váš Webový server kromě HTML stránek se zprávami, které tam už dnes jsou, přidáte ještě XML soubor ve standardizovaném RSS formátu, ve kterém je napsáno, co je (na stránkách) nového a kde to tam lze najít.

  B/ Sdělíte svým čtenářům, že o všem, co se u vás od této chvíle šustne, se okamžitě dozví, když si pořídí tzv. čtečku Feedů ... samozřejmě nejlépe Bizz(TM) FeedLiner nebo Feed Assistant, který si mohou z tohoto Webu kdykoliv zdarma stáhnout.

  C/ Jako čtenář už nemusíte nikde brouzdat a hledat. Pokud vás od chvíle kdy si nainstalujete naši čtečku Feedů, bude zajímat, co se děje, stačí, když počkáte, až za vás sama automaticky prohlédne všechny Feedyna všech serverech, které vás zajímají, a posbírá z nich ty nejčerstvější informace. Brzy zjistíte, že bez Feedů už to brzy nepůjde. Pokud navíc máte svůj web a nabízíte na něm často aktualizované zprávy, určitě neváhejte a zdrama vyzkoušejte i Bizz(TM) Feed Assistant s genrátorem RSS Feedů a využijte našich speciálních klientských, adresářových a vyhledávacích služeb. S nimi vaši čtenáři už nikdy nepřijdou o žádnou aktuální informaci z vašich Webových stránek.

  Pokud není informace ve čtečce zobrazena celá, je obvykle možné jediným kliknutím spustit internetový prohlížeč (Browser) a v něm automaticky otevřít přímo stránku s plným zněním zprávy.

 

Že vás to zaujalo a chtěli byste to hned vyzkoušet ... ?

  Pak dobrá zpráva je, že vás to nemusí nic stát. Vlastní Web už asi máte a pokud si stáhnete zdarma něktrou z našich čteček Feedů nabízených pod obchodními názvy Bizz(TM)Feed Assistant a Bizz(TM) FeedLiner (Assistant proto, že sdružuje hned tři nástroje v jediné aplikaci - čtečku Feedů, FeedLiner a RSS Generátor), dostanou se vám do rukou technologie, které dnes v této oblasti představují naprostou světovou špičku.

  Co dál potřebujete k tomu, abyste mohli publikovat své vlastní Feedy?

   Obvykle Vám stačí pouze to, co už máte ... !
    A/ Váš Webový server a na něj přístup prostřednictvím FTP.
    B/ Něco, čím budete vyrábět XML soubory v RSS formátu

     Možností je hned několik:

     • Bizz(TM) Feed Assistant, kterým to jde jednoduše bez nutnosti vědět cokoliv o počítačích nebo o Internetu.
     • Nějaký redakční systém, který to za vás obvykle udělá
     • Textový editor, ve kterém vytvoříte XML soubor podobně jako se vytvářejí HTML stránky

  Takže hodně štěstí do začátku a pokud si nebudete vědět rady, náš tým a naše kontakty jsou vám kdykoliv k dispozici.
Partneři:
  Noviny
  Časopisy
  Rádia
  Televize
  Webové zpravodajství
  Politické strany
  Státní správa
  Internetové servery
  a další...

Přečtěte si:
  Feed Marketing Studies
  RSS Feed Marketing
  RSS Marketing Diary
        ...
  Marketing na Internetu
  Marketing a Média

Dokumentace:
  XML 1.0.
  XML Namespaces
  XML Path Language
        ...
  RSS 2.0 Spec
  RSS FV Docs
  RSS 3 Lite Spec
        ...
  HTML 4.0 Spec
  XHTML 1.0
  CSS2
  XSL
  SSL in XML
  XPointer

Servery:
  RSS FEED Validator
  CSS Validator


  
  
  Jedna řádka na vaší obrazovce a budete vždy "v obraze".

Nejnovější verze 4.11
Lišta s nepřetržitým proudem textových, grafi-ckých, zvukových a video informací z vašich oblíbených Feedů pro všechny, kdo nemají čas brouzdat po Internetu, ale přesto se chtějí průběžně dozvídat o všech novinkách na webu a sledovat to co je zajímá.


         Více o ...  |  Další služby  |  Stáhnout
Obsahuje: Bizz FeedLiner(TM), vlastní webový TAB browser, fitry, režim hlídání webu a čekání na nové zprávy, možnost archivovat zprávy a vytvářet vlastní noviny, možnost přeposílat zprávy e-mailem, možnost třídit, filtrovat a určovat pořadí zpráv, propojení s mezinárodním katalogem Feedů FeedAtlas.com, možnost přidávat vlastní Feedy, ... a řadu dalších funkcí...

Software, který už dnes nemůže chybět na žádném počítači.

Nejnovější verze 4.11
Tato volně šiřitelná (freewarová) verze vám umožní používat Bizz Feed Assistant jako mimořádně výkonnou profesionální čtečku RSS a XML Feedů a vyzkoušet si i řadu dalších komplikovanějších funkcí.


         Více o ...  |  Další služby  |  Stáhnout
Obsahuje: Bizz FeedLiner(TM), čtečku Feedů s filtry a pravidly, profesionální RSS generátor umožňující vyrobit si RSS Feedy pro vaše stránky, automatické vyhledávání a archivaci zpráv podle obsahu, automatické přeposílání nejzajímavějších zpráv na e-mailové adresy, možnost vytvářet a číst privátní interní kódované zdroje informací ... a řadu dalších užitečných funkcí ...

Profesionální řešení pro všechny, kdo používají mobilní telefony a krátké textové zrpávy SMS
Nejnovější verze 4.4
Je zvláště uzpůsoben potřebám firem a institucí, které se rozhodly vyžívat zprávy SMS jako součást své profesionální práce, ať už pro potřeby marketingu, podpory a servisu nebo v kterékoliv jiné oblasti firemní komunikace, korespondece nebo udržování kontaktu se zákazníky a partnery.


         Více o ...  |  Další služby  |  Stáhnout
Obsahuje: Připojení přes mobilní telefon, GSM modem nebo Internet. Párování odeslaných zpráv a potvrzní, seznamy z Excelu, rychlé vyhledávání adresátů QuickList(TM), automatická registrace abonentů a rozesílání informací jeich přeplatitelům NoSpamInfo(TM), ukládání zpráv do složek podle obsahu, automatická odpověď a přeposlání SMS na e-mail. Distribuce zpráv připravených v textových souborech a Excelu, odložené odeslání (načasovaní) připravených zpráv, vytáční čísel a příjem hovorů prostřednictvím GSM modulů SIEMENS. Možnost vedení záznamů o uskutečněných i ztracených voláních, atd.